Když něco chceš, tak za tím běž...

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času. Pierre Reverdy

pátek 9. září 2016

Kapitáne, kam s těmi košíčky

jo, jasně, vím to, jednoznačně správně je to: Kapitáne, kam s tou lodí.
Nuž, překrásná elegantní lod/plachetnice, darovaná od milé kamarádky, je zakotvená u mého počítače, připravena kdykoli vyplout při příznivém větru na širé moře a kapitána - možná proto, že je právě bezvětří, kdo ví - jsem si dneska dosadila jako šikovnou dekoraci k běloučkým nově zakoupeným košíčkům. Ty jsem tentokráte ulovila v SEWA. Měli je v různým barvičkách, ale bílá je vždy mým
favoritem. Kromě toho kdo to neví, bílá rozšiřuje prostor, takže to platí především pro ty, kteří mají menší domovy, či pracovny. Kromě toho u mně vyhrává tak jako tak proto, že je nadčasová a vždy elegantní.


Copak dělá takový kapitán, když mu zbývá volný čas. Samozřejmě, píše lodní deník a pak také čte a čte a čte. Tak to bych s ním měla společné.
Ten růžovoučký lehounký šátek s kytičkami a puntíky jsem kdysi dávno koupila v Praze už ani nevím, kde přesně, někde asi na nějakém tržišti ve Vršovicích. Když jsem se jednou s mým budoucím manželem procházela podél Vltavy, zavál náhle a nečekaně prudký vítr, přesně takový, co přináš veké změny a šátek, lehounce jen omotaný kolem krku, mi strhnul a odnášel nenávratně pryč směrem po proudu Vltavy. To mi bylo líto, měla jsem ho velmi oblíbený. Tak jsem si tehdy u té Vltavy přála, aby mi přinesla nový. Asi za měsíc nato procházím kolem tržiště v Krči a přesně takový na mne pokukoval na rožku jedné tržniční budky. Tak si dodnes možná řeka pohrává s mým prvním a já si už svůj druhý od té doby zavazuji raději na pevnější uzly.  
Ale už navždy mi zůstala s ním spojená vzpomínka na vítr u řeky.Na odzkoušení jsem si tentokráte v Douglasu objednala vlasové tonikum. Mně osobně i pěkně voní, ale to bude otázka vkusu/čichu. S tonikem mám však letitý problém, nikdy nevím, zda jsem ho už na ty vlasy vylila dost, či ještě přidat... Tím pádem tak po chvíli zjištuji, že je zase, ani jsem se nějak nenadála, "fuč". 
Tenhle vlasy pěkně revitalizuje a člověk má příjemný pocit, že si na pokožku hlavy právě nalil něco fajn přírodního.Zatímco píšu, napadá mne, že asi skočím zítra ještě pár těch košíčků v dalších velikostech přikoupit. Vybavují se mně právě před očima živě prostory, kam bych je dobře mohla využít.
Mír začíná mnou
IVA

Žádné komentáře:

Okomentovat