Když něco chceš, tak za tím běž...

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času. Pierre Reverdy

neděle 31. července 2016

Doplnění zásob ze světa stálic a novinky

někdy si člověk něco objedná a pak zjistí, že je toho málo a tak nezbývá, než to či ono honem doobjednat a tak tomu bylo i u mne s kancelářskými svorkami Malého prince. Tomu jsem podarovala a té darovala, až mi doma zbyl jen jeden a tak honem do Světa pásek a doobjednat. Protože svorka Malého prince má prostě své kouzlo, at ji dáte, kam právě je potřeba. Dodá tomu dokumentu či skriptům aj. prostě pohádkové Kouzlo, také magično z jiné planety a z té také malý princ přece je.

Nedávno jsem objevila i krásné pohledy koček, na zkoušku objednala tehdy jeden a ted jsem doplnila spokojená dalšími. Kočka je Osobnost. Nikdy se nenechá ochočit jako truhlík věrný pes. Přijde jen, když má na vás náladu a potěší se s vámi zase jen tak akorát po bradičku a už je zase v trapu za novými kočičími objevy a dobrodružstvími. Dříve byla dokonce v čínském horoskopu, než ji a to je vážně k neuvěření - z něj vytlačil nikdo menší než Králík/Zajíc.
Kočka evokuje Královskou náladu, to králík prostě nenahradí.
Co vím, tak zajíc také nikdy nebyl pohřbíván společně s egyptským vládcem, či vládkyní do vnitra pyramidy. Zajíček je milý, ale Kočce dosahuje tak maximálně po tlapky.
Ty dva malované zápisníčky s tužkou jsem též doplnila a najdete je u báječné Lucie. A právě u ní se už pro mne šije na míru barevné překvapení, ale o tom zase až příště:-)Objevila jsem na netu moc prima obchůdek s přírodní kosmetikou a objednala si na zkoušku pár věcí. Jako první je Měsíčková bylinná mastička. Měsíček lékařský je takový lékař tam, kde je potřeba regenerovat pokožku, pomůže, když něco svědí, vyhladí jizvy, pohladí, když se spálíme a je to také pan doktor pomáhající při nejrůznějších ekzémech a dokonce tlumí i lupénku. Mně ji poradila moje milá pedikůrka na zjemnění ztvrdlé kůže na nohou. A musím potvrdit, že je to například na popraskané či zhrublé paty, stejně tak jako na tvrdší kůžičku kolem nehtů zatím to nejlepší, co jsem vyzkoušela.

Druhým produktem v řadě je pak přírodní balzám na rty s jahodou a jojobovým olejem. Na můj vkus trochu na rtech sušší, ale zato jistě právě on je o to více k nim šetrnější. Vybrala jsem si na léto s jahodou, ale najdete tam i jiné příchutě.
Balzám obsahuje vysoký podíl bambuckého másla a luxusních kosmetických olejů a vosků. A o ten luxus pro naše rty přeci jde především.


Doplnit si čas od času pásky na všestranné možné použití, to je snad přímo povinnost, obzvláště, když člověk stačil přitom doplnit hned i onoho Malého prince.Kdo je chytrý, má doma skvělé baldriánové kapky. Takových pár kapiček kozlíku lékařského, když se člověk rozčílí, dělá přímo divy. Kdo nemůže usnot, či pořádně spát, cž sice není můj přčípad, ale kdo ví, nakape si pár kapiček a už chrupká jak šípková Růženka a to vše v přírodním podání, což je na tom to nejskvělejší.

Marocký jíl mi poradila - jak jinak - skvělá vivi jako úžasný přírodní prostředek na vlasy, které potřebují oživit. Řekla bych, že je to taková první pomoc. Rozmíchat v trošce vody a aplikovat jako šampon a smýt. Málem mi ho předtím snědl manžel, jež došel k názoru, že je to asi kakao:-) Výrobce by měl počítat s tím, že se produkt dostane do rodiny, kde se nemluví českým jazykem a dát na něj značku, asi něco jako No cacao:-))


Ve světě pásek jsem pak objevila zase další samolepky, jež se prostě hodí. Ty kočkovské byly samozřejmě skoro nutnost.


Dala jsem si tu práce  a činila tak s potěšením a všechny vám je sem na podívání rozložila. Jedna kočka za druhou, mniau.

Další kouzelná páska se zvířátky. Lepím si je ted už i do svého diáře. Příjemně mne překvapilo, že ačkoliv se na první pohled na to netváří, na bílém pozadí vypadají v diáři naprosto ukázkově.


Washi páska nazvaná hrdě Přátelství je taky moc krásná. Velmi detilně vypracovaná a do diáře přímo báječně užitečná. Doporučuji vyzkoušet nebudete litovat.
Další krásná a moudrá kniha do mé knihovny. Vždy vysoce závidím šlechtě a mnichům jejich obří prostory určené jen a jen pro hory knih. V jednom ze svých minulých život jsem byla mnich. To by souhlasilo, ležení v knihách, to je moje. Neznám lepšího potěšení, než otevřít knihu a začíst se do ní a pak také žlutě zvýraznovačem podtrhovat ty nádherné kouzelné důležité věty. Co je pak velmi důležité, snažit se ty nová moudra uplatnit i v běžném životě. Vlastně - to je na tom to úplně nejdůležitější.

Takže zase malé ukázečky pro vás, abyste mohli zvážit, zda vám stojí za to si ji také zakoupit. Za mne má jednoznačně pro každého zelenou.
Někdo říká, vždyt tyhle knihy o osobním či duchovním rozvoji jsou si tak podobné, škoda peněz. Nesouhlasím s tímto názorem, i kdyby mi každá jedna jediná kniha přinesla jednu jedinou novou větu, je pro mne obrovským přínosem. Je to jako postupně přidávat puzzle do obrovské skládanky samotného Života.
 

Tak a já ted jdu vybrat jednu kočku pro kamarádku a přidat do obálky pár pěkných samolepek pro radost a zítra s ní poběžím na poštu. Kdepak, není nad to, držet v ruce krásný pohled. Nedávno jsme si krásně notovaly s paní prodavačkou, jak máme rády pohledy. Všimla si, že vždy u nich vybírám ty nejlepší a povídá, já bych chtěla být tou, co jí je posíláte, už musí mít doma krásnou sbírku, vidte. Víte, já se na ty pohledy, co tu máme, sama strašně ráda chodím dívat a těšit se s nimi, je to taková malá oslava pro mé oči.

Kdepak, není nad to, potkat ve světě spřízněné duše. Ty pak můžeme potkat a zůstat s nimi napořád, či se s nimi zase po čase rozloučit. Prostě evoluce jak vyšitá.Žádné komentáře:

Okomentovat