Když něco chceš, tak za tím běž...

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času. Pierre Reverdy

pondělí 30. května 2016

Trocha květeny z předního balkonu a kosmetika Douglas

když se to zelení a kvete, to je panečku, radosti, to je pookřáníčko po zimě. Osvědčené pelargonie už září svými barvičkami do daleka, letos jsme je proložili žlutou květenou, na fotkách to není vidět, protože jsou na vnější straně truhlíků. Ocenit je mohou zraky "zvenku" a zezdola. Ale skáknu některý den naproti na pavlač a vyfotím i venkovní pohledy. Na levé straně u zdi mám pak bylinky. Kamarádka mi poradila koupit si speciální hnojivo na ně, tak jsem už zvědavá, jak se po něm rozbylinní ještě více.
Do minivrbiček, tak růží se už stihli pustit jak mšice, tak další hovádka a také mravenci, takže postřiky letos prostě nutností. Japonské vrbičky stále zastřiháváme a doufáme, že jednou bude jejich koruna prostě nádherně hustá. Překvapil nás olivovník, kterého jsme letos díky tomu, že přes léto hodně narostl, museli přes zimu nechat venku. Nejenže ji přežil a to byly i párkrát velké mrazy, ale ještě se celý právě "okvětil".

 Trošku jsem si opět jednou výhodně nakoupila v Douglasu, tak jsem hned využila pěkného počasí a udělala pár fotek přímo "v terénu". Žlutá kulička a růžová je balzám na rty. Žlutá je s citronovou příchutí a růžová s jahodovou. Mám je již odzkoušené ze zimy a jsou velmi příjemné a co se mi na nich líbí, že nejsou tolik mastné jako klasická labela či vazelíny.

 Od Dr. Hauschky mám pak odzkoušený kondicionér a péči na vlasy na přírodní bázi s jojobou. 
Do balíčku pak zdarma navíc mnou vybrané dva vzory vůní a vonavý balíček byl hotov.
 

 Tohle je moje letos nejmilejší barva pelargonie. Sytě lososová.
Jinak malý typ, kupuji pelargonie, jejich lístky mají jakoby dvojí zelenou barvu. Vnější je klasicky světlejší a uvnitř je jako u čtyřlístků tmavší zelená. Více narůstají a jsou i jakoby pevnější a mají více rozvité hlavičky. A hnojím, hnojím o stošest a jim se to moc líbí.
 


 A je tu také již pěkná řádka kamarádů a pomocníčků. Akorát barvičky nějak mizí, budu se muset vydat do Obi a nějaké speciální koupit a čerstvě vše omalovat.


 A takovýto pohled mám ted z kuchyně. Až se rozroste i Zuzanino černé oko, tak to bude ještě pestřejší.


 Balkon z boku. Přidala jsem do něj letos žluto červené petunie a je vidět, že se jim daří. Příští rok to namíchám ještě více. Jen at barvy rozzáří celý náš balkon.
1 komentář:

  1. Ivo, krásné prostředí, kytičky, barvy...pohoda ...
    Hned bych tiše usedla a jen tak dýchala a vnímala tu pohodu...
    Moc hezký koutek jsi vytvořila :-)Olga

    OdpovědětVymazat