Když něco chceš, tak za tím běž...

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času. Pierre Reverdy

neděle 21. února 2016

Taky jste beznadějně propadli rodině Sylvanianů

já tedy ano a protože zatím není u nás v dohledu žádné vnučstvo, jako alibi k jejich okamžitému zakoupení, tak jsem si rodinku nechala koupit k Valentýnu sama:-) Jako základ jsem si vybrala králíčky, ty mám prostě nejradši. Jinak pochopitelně ve výběru jsou všechna možná ostatní zvířátka, ježči, klokánci, myšky, medvídky, kočičky... a pak úžasný výběr domků pro ně, nábytku, pomůcek, obchodů, butiků... je to děvčátka, prostě dívčí sen.
Mrkněte se pokud je ještě neznáte a i pokud je již znáte SEMHLE, je tam i spousta krásných slev. Se zvířátky se dá hýbat, nožky, ručky i hlavičky a pak se dají pochopitelně oblékat, převlékat...
Já jsem z nich prostě nadšená a je jasné, že toho bude přibývat a přibývat a jednoho krásného dne je dostane ode mne, či si s nimi u mne bude hrát, báječná vnučka a pokud to bude vnuk, tak také, protože pochopitelně doplnky jsou i autíčka, skluzavky a jiné nutnosti. Pokud se vnučstvo konat nebude, tak si s nimi budu hrát já a to s radostí činím již ted. Zatím nemám doplnky, takže je používám různě, například ráno jeden sedí manželovi k jeho velkému údivu na vánočce, další v zimní zahradě hlídá květ kunquatu...Kdepak, tyhle já už nedáááám ani za nic:-)

Pochopitelně k hraní patří i moudro, nezapomínejme být znovu dětmi a je jedno, kolik nám je přitom let, skutečně, naprosto jedno.


 "Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli."
Albert Einstein

"Děti by měly dostat od svých rodičů dvě věci: kořeny a křídla. Kořeny směřující do minulosti a křídla, volnost a svobodu, mířící k zodpovědné budoucnosti." 
J. W. Goethe

 "Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si to pamatuje."
Antoine de Saint-Exupéry


K hraní pak potřebujeme dávku fantazie. Děti jí mají  každém okamžikou plnou hlavu a to je na tom to nejúžasnější. Děti neznají hranice fantazie. Učme se od nich tedy znovu!"Fantazie je důležitější než znalosti."
Albert Einstein

"Fantazie je nevyčerpatelným stvořitelem nových světů."
Paul Eluard

 "Fantazie je prostředníkem k nekonečnosti."
Soren Aabye Kierkegaard

"Fantazie je to, čím se člověk liší od živočichů."
Jakub Arbes

 Krásné růže a rostlinka v srdíčku jsou jak jinak, než od mého skvělého manžela. 
 Mír začíná mnou
IVA

1 komentář:

  1. Páni... ty jsou ! jste taková velká malá holka ... to je pěkný ...
    Já jsem si kdysi koupila dřevěnou žabku sedící a na klíně měla malou žabičku... pochopitelně oblečené jako lidi barevně malované a dala se posadit třeba na kraj poličky... nožky jim visely dolů ... byly to takový mršky sympatický ... v zápalu stěhování, kdy člověk zjistí co má věcí jsem mimo jiné dala pryč i tu žabku .. dceři od synovce proč ne že ... ale já důchodového věku na žabičky často vzpomínám ... hihihi
    Mějte se krásně. Jarka

    OdpovědětVymazat