Když něco chceš, tak za tím běž...

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času. Pierre Reverdy

středa 15. března 2017

Výšivka, velikonoce a Malý princ

ty letošní Velikonoce jsou sice letos poměrně pozdě, ale o to více má pak člověk čas na "velikonoční sysleníčko". Takže klasika z Tchiba ve výprodeji, ještě jedny veselé barevné keramické zvonečky na pověšení, malý zajíček frajer s šátkem kolem krku a speciálně pro něj krásný pytlíček do barvy. Ten poputuje jako dárek později dál:-) Malá vesele jarní krabička s kvítky, notes s malým princem a zdravé balzámy na rty.

Tanto malý bloček s báječným Malým princem jsem před časem sehnala Tady. Už ho nemají, ale zkuste jim napsat, jsou šikovní a třeba vám ho ještě někde seženou, či doobjednají:-) 

A s blížícím se jarem dělám jako každý rok v tento čas "debordelizaci" a při ní člověk někdy nachází poklady. Jako tuhle křížkovou výšivku, úplně jsem na ni časem zapomněla a tak honem udělat okraje a asi půjde do hezkého nejlépe dřevěného rámečku.
Tuhle sadu něžných keramických zvonečků už mám do třetice. Je jasné, že budu letos potřebovat zase o něco více větviček zlatého deště do velikánské vázy:-) Jsou z tchiba.


A tady už je onen zajíček zvaný frajer. S puntíkovaným šátkem si to označení může dovolit. Jak tak přemýšlím, budu asi ještě pár muset přikoupit i jako dárky a nejlépe s tím krásným pytlíčkem. Obojí jsem koupila u nás v SEWA. Stejně jako onu krásnou jemnou jarní papírovou krabičku s kvítečky.
Před časem jsem si objednala jeden nový balzám na rty na zkoušku. Byla jsem s ním tak moc spoojená, že jsem utíkala přiobjednat ještě další a s jinými příchutěmi. Můžete si je objednat TADY.

"Hvězdy jsou krásné, protože je na nich květina, kterou není vidět..." "Ano, jistě," řekl jsem a mlčky jsem pozoroval vlnu písku ve svitu měsíce. "Poušt je krásná..." dodal. A měl pravdu. Vždycky jsem miloval poušt. Usedneme na pískový přesyp... Nevidíme nic... Neslyšíme nic... A přece něco září v tichu... "Poušt je krásná právě tím, že někde skrývá studnu...," řekl malý princ. Byl jsem překvapen, že pojednou chápu to tajemné záření písku. Když jsem byl malým chlapcem, bydlil jsem ve starobylém domě a pověst vyprávěla, že je tam zakopán poklad. Nikdy jej ovšem nikdo nedovedl objevit a snad jej ani nehledal. Ale dodával kouzlo celému tomu domu. Můj dům skrýval ve svých hlubinách tajemství... "Ano," řekl jsem malému princi, "at je to dům, hvězdy nebo poušt, to, co je dělá krásnými, je neviditelné!"  

***************************************************************************
"Miluješ-li květinu, která vyrostla na nějaké hvězdě, rád se v noci díváš na nebe. Všechny hvězdy rozkvétají květinami..."


***************************************************************************
 "U vás lidé pěstují pět tisíc růží v jedné zahradě, a přece nenalézají to, co hledají. Nenalézají..." odpověděl jsem. "A přesto by mohli, najít, co hledají v jediné růži nebo kapce vody...  Ano" odpověděl jsem. A malý princ dodal: "Ale oči jsou slepé. Musíme hledat srdcem."

***************************************************************************
 Malý princ odběhl podívat se znovu na růže. "Vy se mé růži vůbec nepodobáte, vy ještě nic nejste," řekl jim. "Jste krásné, ale jste prázdné," pokračoval. "Není možné pro vás umřít ... ona jediná je důležitější než vy všechny, protože právě ji jsem zaléval... Protože právě ji jsem poslouchal, jak naříkala nebo se chlubila, nebo dokonce někdy mlčela. Protože je to má růže."

*************************************************************************** 

"Když má někdo rád květinu, jedinou svého druhu na milionech a milionech hvězd, stačí mu ke štěstí, když se na ty hvězdy dívá. A řekne si: Tam někde je, má květina... Ale když sežere beránek květinu, bude to, jako by najednou všechny hvězdy pohasly! A to není důležité?"

 ***************************************************************************
 "Když si mně ochočíš, budeme potřebovat jeden druhého. Budeš pro mně jediným na světě a já zase pro tebe jedinou na světě."

- Antoine de Saint Exupéry -
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat