Když něco chceš, tak za tím běž...

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času. Pierre Reverdy

úterý 11. října 2016

Trocha podzimu smíchaná s vánoci

i když osobně mám tak nějak letos pocit, že snad se ještě nestačila ohřát podzimní dekorace v obchodech a už se s ní téměř téměř doslova paralelně začalo objevovat vánoční zboží. Nuž, chce to, nezkazit si tím náladu a tak nějak využívat obojího, jako jsem to ted udělala i já při nákupech, tedy myšleno, původně podzimních nákupech.
Toužila jsem po tomto porcelánovém malém talířku se zlatými tečkami. Ten jsem ulovila TADY.Tyhlety dřevěné lístečky jsou šikovné, každý je namotaný zvlášt a tak se dají krásně použít nejen jako dekorace do bytu, ale i třeba na dárky jednotlivě.


Srneček také není nikdy dost. A tyhlete na dřevíčku jsou moc roztomilé a barevně se mi hodí do bytu, takže putovali holčičky také zrovinka se mnou domů. Pak mi došlo, že jsem jich měla vzít více,a le...už byly rozebrány. To tak bývá, když člověk zaváhá a nepřemýšlí.
 


Proč ta sova tolik houkala, húúúú a húúú a húúú... no je to jasné, houkala, abych si jí všimla a použila ji též k podzimní dekorace. Původně jsem ji chtěla darovat, ale zalíbila se mi natolik moc, že jsem si ji nechala nakonec přeci jen pro sebe:-)
V drogerii Müller na mne pak ve slevě - zřejmě zbytek lonského zboží bych tak typla - vykoukly tyhle plechové vánoční visačky. Líbily se mi a cena skvělá, tak proč je nekoupit už ted. Hodit se budou zcela jistě.
Dub je jistě tím pravým stromem života, neb příroda žije, dokud jemu neopadají listy. Teprve on, dub, ohlašuje svým listopadem skutečný podzim.
Misantrop, Reinlebensborn 


Neznáme nic kromě vadnutí a rozkvétání světa. Člověk se ucházel o svět, získal jej, a svět jej začal unavovat. Já jsem však přesvědčen, že ta únava ho po nějakém čase nepřejde, ale potrvá až do posledního podzimu, kdy hvězdy budou odvanuty jako uschlé listí.
W.B.Yeatas, Podzim těla


Pozdní štěstí je jako krásný podzim. Člověj se z něj těší dvojnásobně.
Lessing Gotthold Efram
 


Mír začíná mnou
IVA

Žádné komentáře:

Okomentovat