Když něco chceš, tak za tím běž...

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času. Pierre Reverdy

čtvrtek 30. dubna 2015

Konečně jsou tady!

naše první bio bedýnky od farmářů. Takže dneska to bylo něco jen tak narychlo spíše na zkoušku a spokojenost - velikánská! Běžné potraviny došly v otevřené bedýnce a maso a citlivější produkty v bedýnce s chlazením. Takže servis perfektní. Donáška až přede dveře, od určité výše objednávky bez poštovného. Kdeže jsem objednala, bylo to TADY.
A cože v nich tedy dneska bylo:

 Tak v první řadě chlebíček a ten tedy je. Hned jsem si zakrojila, kůrčička na jedničku křupkavá a chutově bez chybky. Ten chlebík prostě zpívá od pohledu o spokojenosti jeho tvůrce pekaře.

 Salát je ještě docela prtavý, ale vypadá velmi dobře. S tím si následně počkám, až doroste jeho bratříček, to je skutečně zatím jen na jednu porcičku. Stejně tak jako řeřicha, tu si příště vysadím zrovna doma sama. Takto jsem si ji aspon nařezala a dala do mražáku. Později se bude hodit do salátu, či jen tak na chlebík s máslem, či pomazánkou.

 Není zelí, jako zelí, některé je hodně naložený, některé jen maličko a toto zelí z bio farmy má jistě říz s vitamíny. Půlkilovku s manželem slupnem jako nic.

 K především společným víkendovým snídaním se merunková marmeláda bude hodit a bez chemických přísad nám bude chutnat mnohem lépe, o tom nepochybuju. Ve druhém skle je pak úžasná pomazánka z rajčat s bio olivovým olejem a bylinkami a už je jí půlka pryč, slupla jsem ji jako delikatesu spolu s čerstvým chlebíčkem. Mnam, tato mnamka bude zcela jistě objednána znovu!

 Pochopitelně letošní domácí brambory ještě nejsou, tak jsem objednala po kile na zkoušku aspon ty lonské. Hned dva druhy.

 Pažitka je hodně malý svazeček a už vykazovala stopy po osychání, takže tu asi příště raději spíše ne. Je to holt na přepravu holka citlivka.

 Na každý pád jsem pak objednala vajíčka. Už se těším, až si je uděláme třeba k snídani, to bude zřejmě hodně veliký rozdíl mezi těmi kupovanými a těmito. Na ta se vyloženě natěšuju.


 Na zkoušku pak z mléčné bio manufaktury mascarpone. A další druh pomazánky, tentokráte se sedmi různými bylinkami. Masíčko a zde šunčička. Mohu vám říci, že jsem málem dostala šok, když jsem roztrhla papír, v němž byla zabalená, rozvinula se ihned neskutečná vůně čerstvého masa. Takže maso se bude příště také objednvávat ve větším!
No a to bylo na začátek všechno, ještě je v jednom balení salám se sýrem pro manžela a jinak se už chystám vyzkoušet další dobrotky. Zboží je pochopitelně dražší, ale rozhodně to stojí za to.
Dobrou chut! 
 

1 komentář:

  1. Všechny produkty vypadají velice dobře, nejvíc by mne lákal ochutnat chlebík a ta šunka. Brambory máme domácí ještě z loňska, kysané zelí si kupujeme na zimu přímo ze zelárny, pažitka mi roste na zahradě, salát je zasazený již ve skleníku, řeřicha v misce zrovna na odstřižení je již také, marmelády si zavařuji sama, vajíčka kupujeme od chovatele - no já mám vlastně také takové bio bedýnky kolem sebe :o)). Je fajn, když je možnost si vše čerstvé koupit. Ne každý má zahradu a chuť si něco pěstovat, že ? Tak ať máte jen samé dobré zkušenosti a ať dobře chutná.
    Krásné dny.
    Ála

    OdpovědětVymazat